Şok Testi

Titreşim ve şok testleri, test edilecek cihazın gerçek çalışma şartlarında maruz kaldığı dinamik yükler altında yapısal dayanımını ve tasarımın zayıf noktalarını belirlemek amacıyla yapılır.

Titreşim ve şok testleri, test kaleminin gerçek çalışma şartlarında maruz kaldığı dinamik yükler altında yapısal dayanımını ve tasarımın zayıf noktalarını belirlemek amacıyla yapılır. Test kalemi dayanım şartları ve yükler, askeri/sivil standartlar ya da ilgili test kaleminin gerçek veya gerçeğe en yakın çalışma koşulları altında veri toplama sonucunda elde edilen bilgiler kullanılarak belirlenir. Bahsi geçen yükler kullanılarak laboratuvar ortamında; veri toplama/işleme donanımları, kontrol donanımı, ölçerler, sarsıcılar ve gerekli ise ısı kabini kullanılarak testler gerçekleştirilir.

 

Şok testleri bir ürünün düşme, çarpma, patlama veya herhangi bir geçici titreşim kaynağına maruz kaldığında, ürünün dayanıklılığı test etmek için uygulanan enerji aktarımıdır. Şok darbeleri, birkaç milisaniyeden bir dakikaya kadar uzanan zaman aralığında değişebilmektedir.

Şok Vibrasyon-I

Yalnızca dikey yönde(z) test gerçekleşebilmektedir.
Max. Güç: 10kN
Max. Taşıma Kapasitesi: 300KG

 

Şok Vibrasyon-II

3 yönde (x,y,z) testler gerçekleşebilmektedir.
Max. Güç: 50kN
Max. Taşıma Kapasitesi: 800KG