Elektromanyetik Titreşim Test Sistemi

Elektromanyetik titreşim test sistemleri, birçok farklı uygulama için ideal olan geniş bir kuvvet aralığını kapsar. Elektrodinamik çalkalayıcı sistemleri, küçük bileşenler ve elektronik donanımlardan çok büyük cihaz ve yapılara kadar her boyuttaki ürün ve yapıların titreşim testi için çok uygundur.

EV serisi elektromanyetik titreşim test sistemi, laboratuvar koşullarında titreşim ortamını simüle eder, ve çeşitli titreşim testi uygulamalarının darbe dayanımını ve güvenilirliğini test etmenizi sağlar. Laboratuvarda, titreşim test sistemi yardımıyla sinüzoidal, rastgele, rezonanslı arama ve bekleme, klasik şok ve yol modelleri vb. yeniden üretim simülasyonları gerçekleştirilebilmektedir. Ürün kalite güvencesi, yeni ürün araştırma ve geliştirmesi için gerekli bir test olarak görülmektedir.
EV serisi elektromanyetik titreşim test sistemi, uzun süreli çalışma ihtiyacını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Titreşime dayanıklı taban montajı ile dikey ve yatay titreşimler elde edilebilir. Standart platform, binaya iletilen titreşimin en aza indirilebilmesi için yüksek verimli hava yastığı şok izolasyon cihazı ile donatılmıştır. Çoğu durumda ek temele ihtiyaç duyulmaz.
Eksiksiz bir titreşim test sistemi seti, ilgili ulusal ve uluslararası standartlara (örneğin: MIL-STD, DIN, ISO, ASTM, IEC, ISTAGB, GJB, JlS) uygun olarak çalkalayıcı, güç amplifikatörü ve titreşim ölçüm kontrol sisteminden oluşur.