HERO Testi-Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehtidi

MIL-STD-464 A/B/C

HERO Testi- Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi (Hazards of Electromagnetic Radiation to Ordnance), elektromanyetik radyasyonun askeri mühimmat üzerindeki etkisini belirlemek için yapılan bir testtir. HERO Testi- Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi, askeri cihazların elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerine uygunluğunu sağlamak ve askeri mühimmatın güvenliği için kritik önem taşır.

HERO-Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi Testi uluslararası standartlara göre yürütülmektedir. Bu standartlar arasında en yaygın olanları MIL-STD-464 (ABD Savunma Bakanlığı Standardı) ve STANAG 4439 (NATO Standardı) olarak bilinmektedir.

MIL-STD-464 standardı, elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini tanımlar ve elektromanyetik uyumluluk testlerinin nasıl gerçekleştirileceğini belirler. Ayrıca HERO-Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi Testi yapılması için gerekli olan koşulları da tanımlar. MIL-STD-464 standardı hem elektromanyetik uyumlu cihazların tasarımı hem de test edilmesi için kullanılır.

STANAG 4439 ise NATO ülkeleri tarafından benimsenen bir standarttır. STANAG 4439 standartı, elektromanyetik uyumluluğun temel prensiplerini ve HERO-Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi Testi nasıl gerçekleştirileceğini tanımlar. Ayrıca, askeri mühimmatın elektromanyetik uyumluluğunun değerlendirilmesi için gerekli olan test prosedürlerini de belirler.

HERO-Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi Testi, elektromanyetik uyumluluk gereksinimleri için kritik bir öneme sahiptir. Bu testler sayesinde askeri cihazların elektromanyetik uyumluluğu sağlanır ve askeri mühimmatın güvenliği de korunur.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-464 standardının A/B/C versiyonlarında HERO Testi- Elektromanyetik Radyasyonun Mühimmat Tehditi gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-464A
  • MIL-STD-464B
  • MIL-STD-464C
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.