HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm

MIL-STD-464 A/B/C

HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm (Measurement of Hazardous Electromagnetic Radiation for Personnel), elektromanyetik radyasyonun insan sağlığı üzerindeki etkilerini belirlemek için yapılan bir testtir. HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm, askeri cihazların elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerine uygunluğunu sağlamak ve personelin güvenliği için kritik önem taşır.

HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm uluslararası standartlara göre yürütülmektedir. Bu standartlar arasında en yaygın olanları IEEE C95.1-2019 (ABD Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Standardı), ICNIRP EMF (Uluslararası Elektromanyetik Alan Komisyonu) ve IEC 62311 (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu Standardı) olarak bilinmektedir.

IEEE C95.1-2019 standardı, elektromanyetik alan kaynaklarından yayılan elektromanyetik enerjinin insan sağlığına olası etkilerini değerlendirir. Bu standarda göre, elektromanyetik alanın etkileri, frekansları ve insan vücudu tarafından emilen radyasyon miktarına göre sınıflandırılır.

ICNIRP EMF ise elektromanyetik alanın insan sağlığına etkileri konusunda dünya çapında araştırmalar yapan bir kuruluştur. Bu kuruluş, elektromanyetik alanın insan sağlığına olan etkilerini belirleyen rehberlik ve tavsiye dokümanları hazırlar.

IEC 62311 standardı ise elektromanyetik alan kaynaklarından yayılan elektromanyetik enerjinin insan sağlığına olan etkilerini değerlendirir. Bu standarda göre, elektromanyetik alanın etkileri frekanslarına, insan vücudu tarafından emilen radyasyon miktarına ve maruz kalma süresine göre sınıflandırılır.
HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm sırasında, elektromanyetik alan kaynakları farklı frekans ve güç seviyelerinde test edilir. HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm elektromanyetik alanın insan sağlığına olası etkileri ölçülür ve değerlendirilir.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-464 standardının A/B/C versiyonlarında HERP Testi– Personel için Tehlikeli Elektromanyetik Radyasyon Ölçüm gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-464A
  • MIL-STD-464B
  • MIL-STD-464C
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.