Gerilim Dalgalanmaları Yayınımı Testi

MIL-STD-1275 D/E/F
MIL-STD-1275 Askeri Araçlarda Kullanım Cihazlarına 28V DC Giriş Gücü Özellikleri D/E/F askeri standardında, araç içinde kullanılan elektronik cihazların gerilim dalgalanmalarına karşı dayanıklılığını ölçmek için “Gerilim Dalgalanmaları Yayınım Testi’’ de yer almaktadır.
 
Gerilim Dalgalanmaları Yayınım Testinde, araç motoru veya diğer nedenlerle meydana gelen gerilim dalgalanmaları, askeri araçlarda kullanılmak üzere tasarlanan elektronik cihazlara uygulanır ve bu cihazların uygulanan bu dalgalanmalara karşı nasıl tepki verdiği ölçülür. Gerilim Dalgalanmaları Yayınım Testi sırasında, gerilim dalga formu ve frekansı MIL-STD-1275 D/E/F standartlarına uygun olarak seçilir.
 
Gerilim Dalgalanmaları Yayınım Testi sırasında, araç içinde kullanılan elektronik cihazlar belirlenen gerilim dalga formuna maruz bırakılır ve her bir cihazın işlevselliği izlenir. Cihazların doğru şekilde çalıştığından emin olmak için özellikle kritik fonksiyonların doğru şekilde çalıştığı kontrol edilir.
 
Gerilim Dalgalanmaları Yayınımı Testi, askeri araçlarda kullanılan elektronik cihazların gerilim dalgalanmalarına karşı korunaklı olduğundan emin olmak için önemli bir testtir. Gerilim Dalgalanmaları Yayınımı Testi, araç içindeki elektronik cihazların sağlam kalmasını ve doğru şekilde çalışmasını sağlayarak araç güvenliğini artırmayı hedefler.
 
Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-1275 ASKERİ ARAÇLARDA KULLANIM CİHAZLARINA 28 VOLT DC GİRİŞ GÜCÜ ÖZELLİKLERİ standardının D/E/F versiyonlarında Gerilim Dalgalanmaları Yayınımı Testi gerçekleştirmekteyiz. 
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-1275D
  • MIL-STD-1275E
  • MIL-STD-1275F
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.