Ters Polarite Testi

MIL-STD-1275 D/E/F

MIL-STD-1275 Askeri Araçlarda Kullanım Cihazlarına 28V DC Giriş Gücü Özellikleri D/E/F askeri standardında, askeri araçlarda kullanılan elektrikli ekipmanların güç kaynaklarına uygunluğunu test etmek için kullanılır. Bu standart, araçların motoru çalışırken ve çalışmazken karşılaşabilecekleri gerilim dalgalanmalarına dayanıklılıklarını ölçmek için Ters Polarite Testini içerir.

Ters Polarite Testi, aracın güç kaynağına ters polarite uygulanarak yapılır. Ters Polarite Testi, cihaza ters polarite uygulandığında nasıl tepki verdiği ölçülür. Ters Polarite Testi sırasında, cihazın herhangi bir hasar alıp almadığı izlenir ve sistemdeki güvenlik önlemlerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Ters Polarite Testi, aracın güç kaynağına yanlış bağlantı yapıldığında veya araçta bir arıza nedeniyle ters polarite oluştuğunda, cihazların nasıl tepki vereceğini ölçmek için yapılır. Ters polaritenin neden olduğu aşırı akım, cihazın zarar görmesine ve hatta patlamasına sebep olabilir. Bu nedenle, Ters Polarite Testi gibi testler ile cihazların güvenliği açısından son derece önemlidir.

Ters Polarite Testi sonucunda, cihazın ters polaritede ne kadar dayanıklı olduğu belirlenir ve cihazın uygun düzenlemelerle korunup korunmadığı tespit edilir. Ters Polarite Testi sayesinde, askeri araçlarda kullanılan elektronik ekipmanların güvenilirliği ve dayanıklılığı arttırılır ve askeri operasyonlarda daha güvenilir bir şekilde kullanılabilir hale gelir.

Ters Polarite Testi, MIL-STD-1275 D/E/F standardının bir parçasıdır ve askeri araçlarda kullanılan elektronik ekipmanların sertifikasyon sürecinde uygulanır. Ters Polarite Testi sayesinde, araçlarda kullanılan elektronik ekipmanların ters polariteden kaynaklanabilecek riskler azaltılır ve araçlar daha güvenli hale getirilir.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-1275 ASKERİ ARAÇLARDA KULLANIM CİHAZLARINA 28 VOLT DC GİRİŞ GÜCÜ ÖZELLİKLERİ standardının D/E/F versiyonlarında Ters Polarite Testi gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-1275D
  • MIL-STD-1275E
  • MIL-STD-1275F
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.