TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri


TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri, denizcilik sektöründe kullanılan elektrikli ve elektronik ekipmanların deniz şartlarına uygunluğunun test edilmesi için bir standarttır. TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri, denizcilik sektöründe kullanılan ekipmanların güvenli, güvenilir ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için gereken testleri belirler.
TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri kapsamında yapılan testler arasında aşağıdakiler yer alır:
1. Darbe Dayanıklılık Testleri: Denizcilik ekipmanlarının darbelere ve titreşimlere karşı ne kadar dayanıklı olduğu ölçülür. Bu testlerde, ekipmanın belirli bir seviyede darbe veya titreşim altında doğru çalışıp çalışmadığı incelenir.
2. Su Geçirmezlik Testleri: Denizcilik ekipmanlarının suya dayanıklı olması için testler yapılır. Bu sayede, cihazların su altındaki koşullarda da doğru çalışıp çalışmadığı belirlenir.
3. Sıcaklık ve Nem Testleri: Denizcilik ekipmanlarının belirli sıcaklık ve nem şartlarında doğru çalışıp çalışmadığı ölçülür.
4. EMC Testleri: Elektromanyetik Uyumluluk testleri, denizcilik ekipmanlarının elektromanyetik girişimlere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu belirler. Cihazların diğer elektronik ekipmanlarla uyumlu olup olmadığı kontrol edilir.
5. Radyo Frekansı Emisyon Testleri: Bu testler, denizcilik ekipmanının elektrik enerjisi kullanımı sırasında ürettiği elektromanyetik radyasyonu ölçer. Bu radyasyonun gemi içindeki diğer cihazlarda olumsuz bir etkiye neden olup olmadığı belirlenir.

TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri ile denizcilik sektöründe kullanılan elektrikli ve elektronik ekipmanların deniz şartlarına uygunluğunu sağlamak için gereken testleri belirler. TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri sayesinde, denizde seyir halindeki gemilerde kullanılan ekipmanların güvenli, güvenilir ve doğru bir şekilde çalışması sağlanır.
Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun TSE/IEC/EN 60533 Standardı Testleri gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.