Duyurular

EMI/EMC Test Laboratuvarımızda düzenlediğimiz aşağıda detayları bulunan ilgili standartlar da yeterlilik testleri başvurularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Savunma Sanayii'nden sonra otomotiv sektöründe de güçlü adımlar atmaya devam ediyoruz! Firmamız, yüksek kaliteli test alt yapısı ve uzman ekibi ile Otomotiv Sanayii'nin ihtiyaçlarına çözüm sunmaya hazır.

Ana araç üreticilerinin (OEM) ürünleri ile otomotiv sektöründe kullanılan elektrik-elektronik parçalar (ESA) EMC kapsamında emisyon ve bağışıklık gibi elektromanyetik testlerin yasal şartlarını sağlamak zorundadır.

Avrupa birliği tam araç tip onayında motorlu araçlar ve römorkları için 2007/46/EC, motorsikletler ve 3 tekerlekli araçlar için 168/2013/EU, tarım traktörleri için ise 167/2013/EU çerceve direktifleri baz alınmaktadır. Bu çerçeve direktiflere göre araçlar ve komponentler bağlı oldukları araç sınıflarına göre ECE R10 (72/245/EEC), 2009/64/EC, 2015/208/EU, 97/27/EC regulasyonlarının koşullarını sağlamak zorundadır.

STEST olarak motorlu araçlar ve elektrik elektronik parçalarına ilgili kapsamlardaki testleri Anechoic Emc Test Chamber Test odamızda gerçekleştirebilmekteyiz.

Savunma Sanayii'nden sonra otomotiv sektöründe de güçlü adımlar atmaya devam ediyoruz! Firmamız, yüksek kaliteli test alt yapısı ve uzman ekibi ile Otomotiv Sanayii'nin ihtiyaçlarına çözüm sunmaya hazır.

Otomotiv testlerinden, HVAC(Heating, Ventilation, Air conditioning and Refrigeration) testleri Avrupa Birliği tip onay testleri olarak ve Ar-Ge testleri olarak 22 metre uzunluğundaki -45°C ile +80°C arasında çalışan Drive-In Test odamızda yapılabilmektedir. TS EN ISO/IEC 17025 Akredite Çevresel Test Merkezimizde Motor Soğutma Modülü, Radyatörler, Isıtma-Havalandırma-Klima Sistemi ve Elektrikli araçların ve kompenentlerinin teknik şartnamelerine ve tanımlı Test koşullarına uygun olarak testler yapılmaktadır.

STEST olarak MIL-STD-810 F/G/H ve RTCA DO 160 Standartlarına göre İvme (Acceleration) Testini kabiliyetlerimiz arasına ekledik.

STEST olarak MIL-STD-810 F/G/H — RTCA DO 160 G Standartlarına göre Mantar (Fungus) Testini kabiliyetlerimiz arasına ekledik.

STEST A.Ş. Milli ve NATO Tesis Güvenlik Belgesi almaya hak kazanmıştır.

MSB.lığı tarafından 06 Mart 2023 tarihinde STEST A.Ş. Genel Müdürlüğünde icra edilen Tesis Güvenlik Belgesi denetlemesi neticesinde savunma sanayi şirketine dönüşen STEST A.Ş. Milli ve NATO Tesis Güvenlik Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Saha İstanbul Test ve Sertifikasyon Komitesi STEST ziyaretinden

STEST olarak yerinde test hizmeti de veriyoruz.

Mobil iklimlendirme kabinlerimiz ile enerjinin olduğu her yerde sıcaklık ve nem testlerinizi gerçekleştirebiliriz. İklimlendirme kabinimiz -65 °C ile +80 °C sıcaklıkları arasında ve aynı zamanda %20 RH-%95 RH nem seviyelerinde çalışabilmektedir.

E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.