Düşme Test Cihazı

Düşme Test Cihazı

Ambalaj düşme testi, kullanım, nakliye, yükleme ve boşaltma sırasında ambalajın üzerindeki darbenin etkisini belirlemek için kullanılır. Kesinlikle tasarlanmış LABTONE “1G+” doğruluğunu garanti eder. Doğru düzlem düşme testinin yanı sıra, ambalajın ve ürünün performansı hakkında tam bir değerlendirme yapmak için kenardan düşme ve köşeden düşme testi de yapabilmektedir.

Taşınabilir Cihazlar için Düşme Test Cihazı
DT2 düşme test cihazı, akıllı telefonlar, cep telefonları ve diğer mobil cihazlar için düşme darbe testi sağlar. Numune tutma sistemi düşürme duruşunu değiştirebilir ve düşürme testleri için etkili tekrarlanabilirlik sağlayabilir.

Ağır Paket için Düşme Test Cihazı
Yüksek kütleli büyük ambalajlar için taşıma sırasındaki dikey düşme yüksekliği düşük olacaktır ve bu nedenle nispeten düşük düşme yüksekliğinde düşme testine ihtiyaç duyulur. Sıfır Yükseklik Düşme Test Cihazı esas olarak büyük paketin düşme testi için kullanılır. Hızlı bir şekilde aşağı doğru hareket edebilen bir braket olarak E şeklinde bir çatal kullanır ve numune, test gereksinimlerine (yüzey, kenar veya köşe düşme testi) göre dengeye yerleştirilir. Test sırasında, braket ile numunenin ayrılmasını sağlamak ve serbest düşüşü sağlamak için braket, 3G'den daha büyük bir ivmeyle numunenin önünde hızlı bir şekilde aşağıya doğru hareket eder. Standart düşme mesafesi 2,54cm-120cm arasında değişmektedir.