Ani Gerilim Uygulama Testi

MIL-STD-1275 D/E/F

MIL-STD-1275 Askeri Araçlarda Kullanım Cihazlarına 28V DC Giriş Gücü Özellikleri D/E/F askeri standardında, askeri araçlarda kullanılan elektrikli ekipmanların güç kaynaklarına uygunluğunu test etmek için kullanılır. MIL-STD-1275 D/E/F standardı, araçların motoru çalışırken ve çalışmazken karşılaşabilecekleri ani gerilim değişimlerine dayanıklılıklarını ölçmek için Ani Gerilim Uygulama Testini içerir.

Ani Gerilim Uygulama Testi, aracın güç kaynağına belirli bir gerilim düzeyi uygulayarak yapılır. Bu gerilim dalgalanmaları genellikle aracın motorunun çalışması sırasında meydana gelir. Ani Gerilim Uygulama Testi sırasında, güç kaynağındaki gerilim dalgalanmaları önceden belirlenmiş düzeylere yükseltilir ve düşürülür. Bu dalgalanmaların süresi ve yoğunluğu, araçtaki elektronik ekipmanların nasıl tepki vereceğini ölçmek için ayarlanır.

Ani Gerilim Uygulama Testinin amacı, araçtaki elektronik sistemlerin, ani gerilim dalgalanmalarına karşı dayanıklılığını ölçmek ve bu cihazların güvenilir bir şekilde çalışabileceğinden emin olmaktır. Ani Gerilim Uygulama Testi sonucunda, elektronik cihazların belirli bir aralıkta çalışabileceği veya çalışamayacağı belirlenir.
Ani Gerilim Uygulama Testi, askeri araçlarda kullanılan elektronik ekipmanların güvenilirliğini artırmak için önemlidir. Ani gerilim dalgalanmalarına karşı dirençli ekipmanlar, askeri operasyonlarda daha güvenilir bir şekilde kullanılabilir.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-1275 ASKERİ ARAÇLARDA KULLANIM CİHAZLARINA 28 VOLT DC GİRİŞ GÜCÜ ÖZELLİKLERİ standardının D/E/F versiyonlarında Ani Gerilim Uygulama Testi gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-1275D
  • MIL-STD-1275E
  • MIL-STD-1275F
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.