EMRADHAZ – Elektromanyetik Radyasyon Korunma Testi                

MIL-STD-464 A/B/C

EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma (Electromagnetic Radiation Hazards), elektromanyetik radyasyon kaynaklı risklerin belirlenmesi ve elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerinin sağlanması amacıyla yapılan bir testtir. EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma, askeri cihazların elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerine uygunluğunu sağlamak ve personel, ekipman ve sistemlerin güvenliği için kritik önem taşır.

EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma uluslararası standartlara göre yürütülmektedir. Bu standartlar arasında en yaygın olanları MIL-STD-464 (ABD Savunma Bakanlığı Standardı), AECTP 500 (NATO Standardı) ve CISPR 16 (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu Standardı) olarak bilinmektedir.
MIL-STD-464 standardı, elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini tanımlar ve elektromanyetik uyumluluk testlerinin nasıl gerçekleştirileceğini belirler. Ayrıca EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma yapılması için gerekli olan koşulları da tanımlar.

AECTP 500 ise NATO ülkeleri tarafından benimsenen bir standarttır. Bu standart, elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerinin belirlenmesi ve bu gereksinimlerin karşılanması için gerekli olan test prosedürlerini belirler.

CISPR 16 ise elektromanyetik uyumluluk gereksinimleri için bir standarttır. Bu standart, elektromanyetik uyumlu cihazların tasarımı ve test edilmesi için kullanılır.

EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma sırasında, elektromanyetik alan kaynakları farklı frekans ve güç seviyelerinde test edilir. Testlerde elektromanyetik uyumluluğun sağlanması için gerekli önlemler alınır ve bu önlemlerin etkisi ölçülür.

EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma, askeri cihazların elektromanyetik uyumluluğunu sağlamak ve personel, ekipman ve sistemlerin güvenliği için kritik bir öneme sahiptir. EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma sayesinde, elektromanyetik uyumlu cihazlar kullanılarak riskler minimize edilebilir ve askeri operasyonların başarı şansı artırılabilir.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-464 standardının A/B/C versiyonlarında EMRADHAZ Testi- Elektromanyetik Radyasyon Korunma gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-464A
  • MIL-STD-464B
  • MIL-STD-464C
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.