HERF – Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon Testi

MIL-STD-464 A/B/C

HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon (Hazards of Electromagnetic Radiation to Fuels), elektromanyetik radyasyonun yakıt sistemleri üzerindeki etkilerini belirlemek için yapılan bir testtir. HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon, askeri cihazların elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerine uygunluğunu sağlamak ve yakıt sistemlerinin güvenliği için kritik önem taşır.

HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon, uluslararası standartlara göre yürütülmektedir. Bu standartlar arasında en yaygın olanları MIL-STD-461G (ABD Savunma Bakanlığı Standardı) ve AECTP 250 (NATO Standardı) olarak bilinmektedir.

MIL-STD-461G standardı, elektromanyetik uyumluluğu sağlamak için askeri cihazların test edilmesini ve değerlendirilmesini sağlayan bir standarttır. Bu standart, elektromanyetik uyumlu cihazların tasarımı ve test edilmesi için kullanılır. HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon dA bu standart altında gerçekleştirilir.

AECTP 250 ise NATO ülkeleri tarafından benimsenen bir standarttır. Bu standardın amacı, elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini tanımlamak ve bunları karşılamak için gerekli olan test prosedürlerini belirlemektir.

HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon sırasında, elektromanyetik alan kaynakları farklı frekans ve güç seviyelerinde test edilir. HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyonda yakıt sistemlerinin elektriksel, mekanik ve kimyasal özellikleri değerlendirilir ve elektromanyetik uyumluluk sağlanması için gerekli olan önlemler alınır.

HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon, yakıt sistemlerinin elektromanyetik uyumluluğunu sağlamak ve askeri cihazların elektromanyetik uyumluğunu test etmek için kritik bir öneme sahiptir. HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon sayesinde, elektromanyetik uyumlu cihazlar kullanılarak yakıt sistemlerinin güvenliği ve elektromanyetik radyasyonun yakıt sistemleri üzerindeki olası etkileri minimum düzeye indirgenir.

Ankara’da yer alan ve TURKAK tarafından akredite bir kuruluş olan STEST tesisimiz kapsamında, TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Gereklilikler Standardına uygun MIL-STD-464 standardının A/B/C versiyonlarında HERF Testi- Yakıt için Elektromanyetik Radyasyon gerçekleştirmekteyiz.
Ürünlerinizin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak amacıyla Çevresel, EMI/EMC ve ATP Test ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

EMI/EMC Test Odaları Özellikleri

 

 

  Test Odası 1 Test Odası 2 Ölçü Birimi
En 6850 13000 mm
Boy 5900 10000 mm
Yükseklik 3800 9000 mm
Kapı Ölçüsü 1000x2000 4200x4750 mm
Döner Tabla Çapı - 6 m
Döne Tabla Yük Taşıma Kapasitesi - 70 ton
Yansıma Yarı Yansımasız Yarı Yansımasız  

Standartlar

  • MIL-STD-464A
  • MIL-STD-464B
  • MIL-STD-464C
E-POSTA İLE İLETİŞİM

info@stest.com.tr

SESLİ İLETİŞİM

+90 (312) 905 06 90


STANDART KONTROL VE TEST HİZMETLERİ A.Ş.